IV Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej, który odbył się 22 listopada 2017 roku w Katedrze Slawistyki, zadedykowany został 125 rocznicy urodzin wybitnej poetki rosyjskiej Mariny Cwjetajewej (1892-1941). W konkursie wzięło udział 54 uczestników z 17 szkól ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Poezja Cwjetajewej wybrzmiała w recytacji oraz śpiewie, a biorący udział zaprezentowali poruszające i dojrzałe interpretacje utworów w języku rosyjskim oraz polskim.

 

Oto lista laureatów:

I miejsce (kategoria – śpiew w języku polskim i rosyjskim):

Ewa Jagiełło – ZS nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie, opiekun Bożena Osińska, Krzysztof Zając

Kateryna Sehyda – Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chełmie, opiekun Anna Lega

I miejsce (kategoria – recytacja w języku polskim):

Magdalena Steć – I LO w Chełmie, opiekun Małgorzata Pośpiech

Paulina Wesołek – ZSZ nr 2 I LO im. L. Wyczółkowskiego w Rykach, opiekun Małgorzata Wybacz-Sadura

I miejsce (kategoria – recytacja w języku rosyjskim):

Oksana Savchuk – ZSZiO w Biłgoraju, opiekun Barbara Dziurzyńska

Sofia Kerepko – IV LO w Chełmie, opiekun Ewa Lipczuk

 

Nagroda publiczności:

Aleksandra Buda i Filip Wnukowski – II LO w Chełmie, opiekun Bożena Czupryńska, Krzysztof Olejniczak

 

Wyróżnienia:

Kinga Linkiewicz – LO im. Wł. Zawadzkiego w Wiszniach, opiekun Marta Jaroszewicz

Kinga Drąg – ZST w Janowie Lubelskim, opiekun Anna Szmidt

Julia Dąbrowska – LO im. St. Staszica w Hrubieszowie, opiekun Neonila Pawluk

Alina Bezborodko – PCEZ w Świdniku, opiekun Dorota Rzucidło

Anna Budzyńska – II LO w Chełmie, opiekun Bożena Czupryńska, Krzysztof Olejniczak

Ewa Zwolińska – ZSBiO im. I.Dechnika w Biłgoraju, opiekun Piotr Grzywna

Artur Shapovalov – ZSEiM w Chełmie, opiekun Mariusz Adamiec

Dmytro Khodakivskyi – ZSZ nr 1 w Dęblinie, opiekun Małgorzata Radomska, Urszula Kostyra

Karolina Patejuk – ZSCKR w Korolówce Osadzie, opiekun Anna Chorąży

Artem Polianskyi – ZSZiO w Biłgoraju, opiekun Barbara Dziurzyńska

Valeriia Sokolova – ZST w Janowie Lubelskim, opiekun Anna Szmidt

Dominika Sztobryn – ZSO nr 2 w Puławach, opiekun Violetta Korus

Katarzyna Bąk – II LO w Chełmie, opiekun Bożena Czupryńska, Małgorzata Krasowska

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy zechcieli przygotować uczniów za pełne artystycznych doznań spotkanie.