środa, 10 lut 2016r.

76 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Więcej

Chełmska Akademia Twórczości zaprasza

Więcej

Rozpoczynamy kursy przygotowawcze dla maturzystów

Harmonogramy spotkań w ramach kursów przygotowawczych do matury Harmonogramy->>

Wykłady otwarte dla szkół ponadgimnazjalnych w PWSZ

Pragniemy zaprosić na kolejne spotkania tematyczne obejmujące zakresem wiedzę szkoły ponadgimnazjalnej. Problematyka spotkań dotyczy większości dziedzin, począwszy od matematyki, poprzez chemię, biologię, język polski, historię, prawo a skończywszy na językach obcych. więcej >>

Karnawałowe Eksperymentowanie

dodano: 2016-01-25

Studentki II i III roku Pedagogiki PWSZ w Chełmie we współpracy z nauczycielkami zrzeszonymi w Klubach Młodych Odkrywców (KMO) przygotowały zajęcia dla dzieci z chełmskich przedszkoli pod hasłem Karnawałowe Eksperymentowanie z KMO. Gościnnie w spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Tańce, inscenizacje bajek Jana Brzechwy i wspólnie prowadzone doświadczenia bardzo przypadły do gustu małym uczestnikom. Dziękujemy serdecznie nauczycielkom przedszkola za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo.

Galeria »

Rekrutacja na studia podyplomowe

dodano: 2016-01-25

Centrum Studiów Podyplomowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie prowadzi rekrutację na semestr letni roku akademickiego 2015/2016.

Nasza oferta obejmuje ponad 30 atrakcyjnych kierunków studiów, w tym wiele przygotowujących do zawodów poszukiwanych na rynku pracy np. Dietetyka, Oligofrenopedagogika, Doradztwo zawodowe, Nauczenie mechatroniki, Resocjalizacja i socjoterapia.

Oferujemy również kursy specjalistyczne, w tym nowość: kursy dla pielęgniarek i położnych.

Informacji udziela Centrum Studiów Podyplomowych PWSZ w Chełmie, ul. Pocztowa 52, pok. 25, tel. 82 565 64 72; Zapraszamy!

Człowiek uczy się przez całe życie.

Więcej »

Rzecznik Praw Dziecka w PWSZ w Chełmie

dodano: 2016-01-21

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w dniu 20 stycznia 2016 r. odwiedził PWSZ w Chełmie, gdzie spotkał się z władzami uczelni, pracownikami dydaktycznymi i studentami kierunku Pedagogika.

Jednym z punktów wizyty był wykład dla studentów kierunku Pedagogika pt. „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”, który dotyczył kwestii edukacji dzieci oraz różnych aspektów respektowania praw dziecka w Polsce.

Następnie Rzecznik zwiedził obiekty Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich oraz Akademickie Centrum Współpracy Transgranicznej PWSZ w Chełmie.

Galeria »

STUDENCKIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

dodano: 2016-01-14

Zachęcamy studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie do składania wniosków o stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego. O przyznanie stypendium może ubiegać się osoba, która jest studentem oraz spełnia kryteria podane na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Wnioski należy składać w: Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, 20-029 Lublin, ul. Artura Grottgera 4 w terminie od 14 do 31 stycznia 2016 roku.

Stypendium jest wypłacane przez okres 9 miesięcy, natomiast maksymalna miesięczna wysokość stypendium wynosi 300 zł.

Więcej »

„Scientific Bulletin of Chełm - Section of Pedagogy” wysoko ocenione w wykazie czasopism naukowych MNiSW

dodano: 2016-01-12

Z radością informujemy, że nasze uczelniane czasopismo naukowe „Scientific Bulletin of Chełm - Section of Pedagogy”, zostało bardzo wysoko ocenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W opublikowanym w grudniu przez MNiSW wykazie czasopism naukowych, „Scientific Bulletin of Chełm - Section of Pedagogy”, znajduje się na liście B czasopism punktowanych z przyznaną liczbą 8 punktów.

Czasopismo znajduje się w bazach: POL-index, Google Scholar.

Lista czasopism punktowanych

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej – trzecia edycja

dodano: 2016-01-05

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Katedra Stosunków Międzynarodowych, organizuje trzecią edycję Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Pierwszy etap odbędzie się już 2 lutego 2016 roku. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego oraz włodawskiego. Przedsięwzięciu po raz kolejny patronują: Krzysztof Hetman – Poseł do PE oraz prof. dr hab. Józef Zając – Senator RP, Rektor PWSZ w Chełmie. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 22 stycznia br. Szczegóły: http://pwsz.chelm.pl/konkursue/ oraz pod nr telefonu: 82 564 03 59. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Czekają wspaniałe nagrody: wyjazdy do Parlamentu RP, nagrody rzeczowe oraz książki.

Więcej »