wtorek, 27 sty 2015r.

76 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Więcej

Chełmska Akademia Twórczości zaprasza

Więcej

Rozpoczynamy kursy przygotowawcze dla maturzystów

Harmonogramy spotkań w ramach kursów przygotowawczych do matury Harmonogramy->>

Wykłady otwarte dla szkół ponadgimnazjalnych w PWSZ

Pragniemy zaprosić na kolejne spotkania tematyczne obejmujące zakresem wiedzę szkoły ponadgimnazjalnej. Problematyka spotkań dotyczy większości dziedzin, począwszy od matematyki, poprzez chemię, biologię, język polski, historię, prawo a skończywszy na językach obcych. więcej >>

Tutoring w PWSZ w Chełmie - spotkanie informacyjno-organizacyjne

dodano: 2015-01-07

Chcesz rozwijać swoje talenty? Zastanawiasz się nad wyborem drogi do doskonalenia swojego potencjału? Chciałbyś podzielić się swoimi refleksjami w zakresie interesującej Cię tematyki? Tutoring pomoże Ci odnaleźć kierunek Twoich poszukiwań, rozwinąć potencjał zarówno w wymiarze naukowym jak i osobistym. Zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne rozpoczynające na naszej Uczelni pracę ze studentami metodą edukacji zindywidualizowanej w formie tutoriali.

Zainteresowanych tą formą edukacji zapraszamy w czwartek 15 stycznia 2015r. godz. 16:00 do sali nr 11 przy ul. Pocztowej 52 - budynek F

Spotkanie opłatkowe społeczności akademickiej PWSZ w Chełmie

dodano: 2014-12-20

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, 15 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Przybyły Władze Uczelni, wykładowcy i pracownicy administracyjni, studenci oraz duszpasterze akademiccy.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe poprzedziły „Jasełka” w wykonaniu studentów PWSZ w Chełmie oraz dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Następnie Rektor prof. dr hab. Józef Zając złożył świąteczne życzenia: zdrowia, spokoju i radości, a także pomyślności w Nowym Roku pracownikom Uczelni, studentom i zaproszonym gościom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Galeria »

Studenci pomagają - Mikołaj w Domu Małych Dzieci w Chełmie

dodano: 2014-12-14

Studenci jak co roku zorganizowali w dniu 9 grudnia Mikołaja dla dzieci z Domu Małych Dzieci w Chełmie. Prezenty i słodycze wręczał św. Mikołaj przy asyście dwóch „mikołajek”, skrzata i misia. Dzieci z radością śpiewały piosenki i mówiły wierszyki o Mikołaju. Następnie wszyscy udali się do sali zabaw „Czas dziecka”, gdzie przez godzinę odbywały się wspólne gry i zabawy. Zorganizowanie tak uroczystego dnia było możliwe dzięki twórczej pracy studentów działających w Studenckim Kole Naukowym Agrobiznesu Sekcji Florystycznej, pomocy Samorządu Studenckiego i ofiarności społeczności akademickiej PWSZ w Chełmie.

Galeria »

Konkurs anglisty – tłumacza dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - wyniki

dodano: 2014-12-14

Katedra Anglistyki Instytutu Neofilologii PWSZ Informuje, iż “Konkurs tłumacza – anglisty” został zamknięty i rozstrzygnięty.

Autora/Autorkę pracy konkursowej opatrzonej inskrypcją Tłumaczenie: Itsatram; Vernon Scannell, “Pokrzywy”, prosimy o przesłanie na adres Instytutu Neofilologii, ul. Wojsławicka 8b, 22-100 Chełm, danych osobowych (imię, nazwisko) wraz z adresem.

Więcej »

Wybitne studentki rolnictwa nagrodzone przez Ministra

dodano: 2014-12-13

Miło nam poinformować, że 11 grudnia 2014 roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendium za wybitne osiągnięcia trzem studentkom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie z kierunku rolnictwo. Nagrodzone zostały Panie: Ewa Patrycja Juda (po raz drugi), Monika Kamińska oraz Patrycja Kargul. Serdecznie gratulujemy również Pani dr Małgorzacie Stryjeckiej z Instytutu Nauk Rolniczych, która jest opiekunem naukowym wyróżnionych studentek.

Fundusze Europejskie w nowej perspektywie 2014-2020 – spotkanie informacyjne

dodano: 2014-12-09

Serdecznie zapraszamy studentów na spotkanie informacyjne dotyczące funduszy europejskich w nowej perspektywie 2014-2020 (nowa perspektywa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programów Krajowych). Oczekujemy na Państwa 16 grudnia 2014 roku. Miejsce spotkania: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Instytut Matematyki i Informatyki (budynek C), aula 113, godzina 12.00-15.00.

Agenda

Galeria »