sobota, 22 paź 2016r.

76 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Więcej

Chełmska Akademia Twórczości zaprasza

Więcej

Rozpoczynamy kursy przygotowawcze dla maturzystów

Harmonogramy spotkań w ramach kursów przygotowawczych do matury Harmonogramy->>

Wykłady otwarte dla szkół ponadgimnazjalnych w PWSZ

Pragniemy zaprosić na kolejne spotkania tematyczne obejmujące zakresem wiedzę szkoły ponadgimnazjalnej. Problematyka spotkań dotyczy większości dziedzin, począwszy od matematyki, poprzez chemię, biologię, język polski, historię, prawo a skończywszy na językach obcych. więcej >>

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmie

dodano: 2016-10-18

Pieśnią Gaudeamus Igitur w dniu 17 października 2016 roku studenci UTW w Chełmie uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2016/2017. W wydarzeniu uczestniczyli studenci UTW wraz z rodzinami, przyjaciółmi oraz przedstawiciele władz PWSZ w Chełmie i Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku otworzył Rektor PWSZ w Chełmie– dr inż. Arkadiusz Tofil, życząc studentom powodzenia i sukcesów.

Uczelnia od lat angażuje się w realizację idei kształcenie ustawicznego. Studenci UTW to osoby w różnym wieku, które chcą nieustannie poszerzać swoją wiedzę i poznawać nowych przyjaciół. Zajęcia to również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, dlatego ich program dostosowany jest do zgłaszanych potrzeb. W programie nauczania są wykłady i seminaria, między innymi z historii, przyrody i sztuki. Słuchacze mogą uczyć się również języków obcych i obsługi komputera. Ponadto studenci mogą uczestniczyć w zajęciach teatralnych, rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych. Uniwersytet Trzeciego Wieku spełnia swoje zadanie w zakresie ułatwienia osobom starszym nawiązywania oraz utrzymywania kontaktów społecznych i przyjaźni.

Podczas uroczystości wykład inauguracyjny pt. „Architektura jako system znaków i symboli na przykładzie budowli regionu chełmskiego” - wygłosił mgr Zygmunt Gardziński.

Galeria »

„Via Bruksela” – konkurs pod patronatem Krzysztofa Hetmana

dodano: 2016-10-17

Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów naszej Uczelni do udziału w III edycji konkursu „Via Bruksela” organizowanego przez Krzysztofa Hetmana – Posła do Parlamentu Europejskiego. Nadrzędnym celem konkursu jest stworzenie młodym ludziom szansy na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, a także promowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej funkcjonowania. Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów wszystkich kierunków studiów. Uczestnicy proszeni są o napisanie eseju na temat: „Europa po Brexicie. Początek końca czy też szansa na wzmocnienie integracji?”.

Nagrodą w konkursie są dwa płatne staże w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Regulamin konkursu

PWSZ w Chełmie na 7-ej Nocy w Instytucie Lotnictwa

dodano: 2016-10-16

14 października br. PWSZ w Chełmie po raz kolejny wzięła udział w największej w Polsce nocnej imprezie edukacyjnej, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego oraz promocja zawodów inżynierskich. Wydarzenie odbyło się na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Ta niezwykła impreza skierowana jest do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki, a także dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. Największą atrakcją tegorocznej edycji imprezy był przylot samolotu wielozadaniowego F-16, myśliwca MiG-29 oraz samolotu transportowego CASA C295M. Goście mieli również wyjątkową okazję spotkać twórców filmu „Dywizjon 303”, podziwiać piękno latających maszyn, pojawił się Zespół Akrobatyczny „Żelazny” wraz z samolotem. Szczególnym wyróżnieniem podczas imprezy, była premiera śmigłowca SD-150 Hero produkcji PZL Świdnik/Leonardo Helicopters. Łącznie tym roku można było z bliska obejrzeć prawie 30 samolotów i śmigłowców – w tym także, samolot PS-28 Cruiser z PWSZ w Chełmie. Stoisko naszej Uczelni, jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dzięki ciekawie prezentowanej ofercie edukacyjnej w zakresie specjalności lotniczych oraz eksponatom, które zwiedzający mogli obejrzeć m. in. symulator lotu oraz przekroje części lotniczych.

Galeria »

Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w PWSZ w Chełmie

dodano: 2016-10-03

Współpraca między administracją rządową a przedsiębiorcami oraz szansa jaką dla Chełma i Lubelszczyzny jest realizacja Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju były tematami rozmów podczas wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie w dniu 3 października br.

Więcej »

Galeria »

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

dodano: 2016-10-02

2 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie uroczyście zainaugurowano szesnasty rok akademicki. Uroczystości, tradycyjnie rozpoczęły się dzień wcześniej nabożeństwem w cerkwi p.w. Jana Teologa w Chełmie. Główne obchody w dniu 2 października br. poprzedziła msza św. w Bazylice NNMP w intencji społeczności akademickiej. Po mszy studenci, kadra i goście przy asyście orkiestry dętej przemaszerowali do Auli Instytutu Neofilologii. Oficjalną część inauguracji roku akademickiego otworzył JM Rektor PWSZ w Chełmie – dr inż. Arkadiusz Tofil.

Więcej »

Galeria »

SAMORZĄDOWCY O REFORMIE EDUKACJI W PWSZ W CHEŁMIE

dodano: 2016-09-20

I Konferencja Organów Prowadzących i Zarządzających Placówkami Oświatowymi odbyła się w dniach 16 - 17 września br. w PWSZ w Chełmie i zgromadziła ok. 200 uczestników z całej Polski. W spotkaniu oprócz samorządowców wzięli udział także dyrektorzy szkół, placówek doskonalenia nauczycieli, parlamentarzyści oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji. Gospodarzem spotkania był rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie - dr inż. Arkadiusz Tofil.

Galeria »

Więcej »