niedziela, 23 lis 2014r.

76 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Więcej

Chełmska Akademia Twórczości zaprasza

Więcej

Rozpoczynamy kursy przygotowawcze dla maturzystów

Harmonogramy spotkań w ramach kursów przygotowawczych do matury Harmonogramy->>

Wykłady otwarte dla szkół ponadgimnazjalnych w PWSZ

Pragniemy zaprosić na kolejne spotkania tematyczne obejmujące zakresem wiedzę szkoły ponadgimnazjalnej. Problematyka spotkań dotyczy większości dziedzin, począwszy od matematyki, poprzez chemię, biologię, język polski, historię, prawo a skończywszy na językach obcych. więcej >>

Konkurs anglisty – tłumacza dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

dodano: 2014-11-19

Katedra Anglistyki Instytutu Neofilologii PWSZ Chełm ogłasza otwarty konkurs na tłumaczenie poezji i prozy. Zadaniem pierwszego etapu konkursu jest przetłumaczenie na język polski utworu poetyckiego „Nettles”, załączonego poniżej. Tłumaczenie bez nazwiska tłumacza, opatrzone jedynie godłem (hasłem), z dopiskiem „Konkurs tłumacza”, należy przesłać na adres Instytutu Neofilologii, ul. Wojsławicka 8 „b”; 22-100 Chełm do dnia 30.11.2014 roku. Laureatów „Konkursu” czekają nietypowe nagrody i wyróżnienia!!!

Więcej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia w PWSZ w Chełmie

dodano: 2014-11-17

Już od najmłodszych lat pluszowy miś towarzyszy dzieciom w świecie beztroskiej zabawy, jest powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Tradycją Uczelni stała się organizacja Święta Pluszowego Misia dla placówek z którymi PWSZ w Chełmie współpracuje w ramach realizacji praktyk studenckich. W bieżącym roku, wraz z przedstawicielami Samorządu Studentów, Katedra Pedagogiki gościła dzieci z Przedszkola i Zespołu Szkół w Strachosławiu. Studentki II i III roku Edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym, pod opieką Pani Ewy Staropiętki-Kuny i Pani Elżbiety Miterka przygotowały zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz pobudzające aktywność ruchową dzieci. Tematem przewodnim działań była wiedza o pluszowych misiach ze znanych dzieciom bajek oraz o tych niedźwiadkach, które można spotkać w różnych środowiskach przyrodniczych. Atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z maskotką Uczelni, białym misiem, który aktywnie włączył się do zabawy.

Galeria »

Marszałek województwa lubelskiego z wizytą w PWSZ w Chełmie

dodano: 2014-11-05

W dniu 3 listopada br. mury PWSZ w Chełmie odwiedził marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. Podczas wizyty marszałek odbył spotkanie z władzami Uczelni oraz zwiedził Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich. Spotkanie było również doskonałą okazją do rozmów na tematy związane z funkcjonowaniem Uczelni oraz dalszym jej rozwojem.

Galeria »

Wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej PWSZ w Chełmie

dodano: 2014-10-21

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac Ireneusza Boguszewskiego – twórcy urodzonego w Lublinie w 1962 r., absolwenta grafiki Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie (dyplom z litografii z wyróżnieniem zdobył w pracowni prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej).

Pan Ireneusz jest założycielem Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja”, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej, a także nauczycielem plastyki i uczestnikiem licznych ogólnopolskich plenerów malarskich. Artysta organizuje oraz współorganizuje plenery dla dorosłych i młodzieży uzdolnionej artystycznie. Uprawia rysunek, malarstwo, grafikę komputerową.

Wystawa czynna jest w godzinach pracy biblioteki, w jej siedzibie przy ulicy Pocztowej 54, od 18 października do 21 listopada 2014 roku. Serdecznie zapraszamy!

Więcej »

Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie III Wieku

dodano: 2014-10-14

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz Zarząd Chełmskiego Towarzystwa Naukowego serdecznie zapraszają słuchaczy i sympatyków Uniwersytetu III Wieku na Inaugurację VIII Roku Akademickiego. Uroczystość odbędzie się 20 października 2014 roku, o godzinie 13.30, w auli nr 113, w budynku Instytutu Matematyki i Informatyki PWSZ w Chełmie.

Więcej »

Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015

dodano: 2014-09-30

27 września Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz czternasty zainaugurowała rok akademicki nabożeństwem w cerkwi p.w. Św. Jana Teologa w Chełmie. Główne uroczystości w dniu 28 września, tradycyjnie, poprzedziło nabożeństwo w Bazylice pw. NNMP w Chełmie w intencji społeczności akademickiej. Po mszy św. studenci, wykładowcy i goście przemaszerowali do Auli Instytutu Neofilologii. Widowiskowy przemarsz ulicami Chełma uświetniła orkiestra dęta, a uwagę wszystkich zwracały latające nad miastem śmigłowce. Oficjalną część inauguracji otworzył prof. dr hab. Józef Zając – Rektor PWSZ w Chełmie, który przywitał licznie przybyłych gości, w tym m.in. abp. Stanisława Budzika, posła – Waldemara Pawlaka, europosła – Krzysztofa Hetmana, wiceministra w Ministerstwie Gospodarki - Mariusza Haładyja, przedstawicieli samorządu chełmskiego oraz sąsiednich powiatów.

Wykład inauguracyjny wygłosił Władysław Kosiniak – Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Najważniejszym punktem inauguracji była immatrykulacja studentów I roku, pasowanie na pilotów i górników, a także wręczenie indeksów studentom I roku pielęgniarstwa, nowo otwartego kierunku PWSZ w Chełmie.

Msza święta w Cerkwi p.w. Św. Jana Teologa w Chełmie
Msza święta w Bazylice p.w. Narodzenia NMP
Przemarsz z orkiestrą do gmachu Instytutu Neofilologii
Oficjalna część Inauguracji w gmachu Instytutu Neofilologii
Zwiedzanie laboratoriów CSI