środa, 26 lis 2014r.

76 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Więcej

Chełmska Akademia Twórczości zaprasza

Więcej

Rozpoczynamy kursy przygotowawcze dla maturzystów

Harmonogramy spotkań w ramach kursów przygotowawczych do matury Harmonogramy->>

Wykłady otwarte dla szkół ponadgimnazjalnych w PWSZ

Pragniemy zaprosić na kolejne spotkania tematyczne obejmujące zakresem wiedzę szkoły ponadgimnazjalnej. Problematyka spotkań dotyczy większości dziedzin, począwszy od matematyki, poprzez chemię, biologię, język polski, historię, prawo a skończywszy na językach obcych. więcej >>

Konkurs pieśni i poezji Bułata Okudżawy

dodano: 2014-11-26

Katedra Filologii Słowiańskiej Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie (Specjalność: Wspólnotowy Ruch Graniczny i Administracja Celna) zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego do udziału w konkursie recytacji i śpiewu „Ach, to nieważne, co będzie, a zresztą.... ”- konkurs pieśni i poezji Bułata Okudżawy w 90. rocznicę urodzin Poety..

Konkurs odbędzie się w dn. 15 grudnia 2014 roku w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie o godzinie 11.00, sala nr 002.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Regulamin konkursu i ankieta uczestnika -->

Naukowe Koło Techniczne zaprasza

dodano: 2014-11-25

Interesujesz się nowymi technologiami? Fascynują Cię różne dziedziny inżynierii? Pragniesz rozszerzać zakres swojej wiedzy? Masz zdolności modelarskie lub rzemieślnicze?
U nas to możliwe! Naukowe Koło Techniczne PWSZ w Chełmie serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie organizacyjne w dniu 28 listopada 2014r. do Auli 113 na godzinę 18:00

Spotkanie będzie miało charakter otwarty - zapraszamy wszystkich.

Spotkanie rozpocznie prezentacja mgr inż. Andrzeja Zińczuka pt.:"Koła naukowe jako droga do rozwoju"

Więcej »

DWA WYMAZY & DO BAZY! - INICJATYWA STUDENCKIEJ SOLIDARNOŚCI Z CHORYMI NA RAKA KRWI

dodano: 2014-11-24

26 – 27 listopada w 58 miastach Polski, studenci połączą siły, by jako ambasadorzy Fundacji DKMS Polska, po raz czwarty, woluntarystycznie rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku.

Projekt DWA WYMAZY & DO BAZY to wielkie przedsięwzięcie, niespotykane w skali światowej, zorganizowane przy współpracy i ogromnym wsparciu Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska. Delegaci 128 uczelni z całej Polski, zaangażowani emocjonalnie, merytorycznie przygotowani przez Fundację DKMS Polska, będą przez dwa dni listopada rejestrować potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Fundacja DKMS Polska to największa w Polsce baza takich dawców. Bazując na bardzo pozytywnym doświadczeniu trzech poprzednich edycji tej studenckiej inicjatywy, które łącznie dały wynik około 37.000 nowych potencjalnych dawców, Fundacja DKMS Polska razem ze studentami podejmie się kolejnej próby pozyskania osób, dla których los chorych na raka krwi pacjentów nie jest obojętny.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
Miejsce: Instytut Neofilologii C
Adres: ul. Wojsławicka 8B, Chełm
Data: 26.11.2014
Godziny: od 11:00 do 18:00

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
Miejsce: Instytut Informatyki i Matematyki, budynek C
Adres: ul. Pocztowa 54, Chełm
Data: 27.11.2014
Godziny: od 11:00 do 18:00

Więcej »

Seminarium: Partycypacja środowiska wychowawczego dziecka w życiu szkoły i przedszkola

dodano: 2014-11-24

Cykliczne spotkania nauczycieli chełmskich szkół podstawowych i przedszkoli oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej z kadrą dydaktyczną i studentami kierunku Pedagogika PWSZ w Chełmie na stałe zagościły w kalendarzu współpracy Uczelni z interesariuszami zewnętrznymi.

W dniu 18 listopada 2014 r. Katedra Pedagogiki PWSZ w Chełmie we współpracy z Miastem Chełm zorganizowała seminarium wymiany doświadczeń dla nauczycieli chełmskich placówek pt „ Partycypacja środowiska wychowawczego dziecka w życiu szkoły i przedszkola”. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Zostało przeprowadzone metodą World Cafe. Uczestnicy, w toku ożywionej dyskusji mieli możliwość wymiany doświadczeń na temat efektywnych form, zasad oraz barier współpracy placówek z rodzicami. Przedmiotem analizy i dyskusji było także przygotowanie studenta pedagogiki do współpracy ze środowiskiem wychowawczym dziecka w toku praktyk pedagogicznych. Seminarium przygotowali dr Augustyn Okoński, mgr Ewa Staropiętka-Kuna, mgr Elżbieta Miterka.

W seminarium udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele chełmskich szkół i przedszkoli, poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz studenci PWSZ w Chełmie.

Galeria »

Konkurs anglisty – tłumacza dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

dodano: 2014-11-19

Katedra Anglistyki Instytutu Neofilologii PWSZ Chełm ogłasza otwarty konkurs na tłumaczenie poezji i prozy. Zadaniem pierwszego etapu konkursu jest przetłumaczenie na język polski utworu poetyckiego „Nettles”, załączonego poniżej. Tłumaczenie bez nazwiska tłumacza, opatrzone jedynie godłem (hasłem), z dopiskiem „Konkurs tłumacza”, należy przesłać na adres Instytutu Neofilologii, ul. Wojsławicka 8 „b”; 22-100 Chełm do dnia 30.11.2014 roku. Laureatów „Konkursu” czekają nietypowe nagrody i wyróżnienia!!!

Więcej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia w PWSZ w Chełmie

dodano: 2014-11-17

Już od najmłodszych lat pluszowy miś towarzyszy dzieciom w świecie beztroskiej zabawy, jest powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Tradycją Uczelni stała się organizacja Święta Pluszowego Misia dla placówek z którymi PWSZ w Chełmie współpracuje w ramach realizacji praktyk studenckich. W bieżącym roku, wraz z przedstawicielami Samorządu Studentów, Katedra Pedagogiki gościła dzieci z Przedszkola i Zespołu Szkół w Strachosławiu. Studentki II i III roku Edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym, pod opieką Pani Ewy Staropiętki-Kuny i Pani Elżbiety Miterka przygotowały zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz pobudzające aktywność ruchową dzieci. Tematem przewodnim działań była wiedza o pluszowych misiach ze znanych dzieciom bajek oraz o tych niedźwiadkach, które można spotkać w różnych środowiskach przyrodniczych. Atrakcją dla najmłodszych było spotkanie z maskotką Uczelni, białym misiem, który aktywnie włączył się do zabawy.

Galeria »