wtorek, 31 maj 2016r.

76 Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Więcej

Chełmska Akademia Twórczości zaprasza

Więcej

Rozpoczynamy kursy przygotowawcze dla maturzystów

Harmonogramy spotkań w ramach kursów przygotowawczych do matury Harmonogramy->>

Wykłady otwarte dla szkół ponadgimnazjalnych w PWSZ

Pragniemy zaprosić na kolejne spotkania tematyczne obejmujące zakresem wiedzę szkoły ponadgimnazjalnej. Problematyka spotkań dotyczy większości dziedzin, począwszy od matematyki, poprzez chemię, biologię, język polski, historię, prawo a skończywszy na językach obcych. więcej >>

PWSZ w Chełmie nominowany do nagrody EDUinspiracje 2016

dodano: 2016-05-24

Z ogromną przyjemnością informujemy, że PWSZ w Chełmie jako jedna z pięciu uczelni w Polsce została nominowana do nagrody EDUinspiracje 2016 w kategorii Szkolnictwo Wyższe za realizację projektu pt. Mobilność studentów i pracowników w programie Erasmus+ Akcja 1 Szkolnictwo Wyższe.

Celem konkursu jest :

 • wyłonienie najbardziej wartościowych, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji;
 • promocja rezultatów projektów wśród instytucji i osób zainteresowanych edukacją w dziedzinie kształcenia, kultury, młodzieży i sportu;
 • wspieranie rozwoju polityki w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży, kultury i sportu poprzez upowszechnianie wyników projektów, które okazały się sukcesem.

Nominacje wraz z uzupełnioną dokumentacją oceniają eksperci wewnętrzni FRSE, którzy przygotowują rekomendacje dla Kapituły konkursu. Końcowego wyboru laureatów dokonuje Kapituła.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Wręczania Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która odbędzie się w listopadzie.

Więcej »

Wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej PWSZ w Chełmie

dodano: 2016-05-23

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Jerzego Klimowicza. Obrazy można obejrzeć od 16 maja 2016 r. do 30 września 2016 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Jerzy Klimowicz urodził się w 1954 r. w Chełmie. Absolwent Wydziału Ekonomii UMCS w Lublinie. Od lat szkolnych plastyk amator, samouk. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Główna tematyka to pejzaże, martwa natura, konie i kwiaty, sporadycznie weduty. Od 2010 r. członek Stowarzyszenia Twórczego Pasja w Chełmie. W latach 70 i 80 ub. wieku brał udział w przeglądach twórczości amatorskiej organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Chełmie oraz wystawach resortowych MSW.

Wystawy zbiorowe:
Tomaszów Lubelski Wydział Zamiejscowy KUL 2009, Galeria Pasja 2010-2015, Dom Kultury w Łęcznej 2014, Biblioteka Publiczna w Chełmie 2015, Klub Garnizonowy w Lublinie 2016,
Wystawy indywidualne:
Kawiarnia Zacisze w Chełmie 1998, Stowarzyszenie Twórcze Pasja w Chełmie 2012, Klub Garnizonowy w Lublinie 2015, Gminne Centrum Kultury w Ziółkowie 2015/2016

Galeria »

11. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka - udane starty naszych pilotów

dodano: 2016-05-18

W dniach 1-3 maja 2016r. na lotnisku w Lesznie odbyły się 11. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka. Wśród 33 zawodników, którzy reprezentowali 14 klubów lotniczych pojawiło się trzech reprezentantów PWSZ w Chełmie. Do udanych występów zawody te zaliczy Mateusz Kaliński, który w klasyfikacji indywidualnej Juniorów zajął 2 miejsce oraz Eryk Auguścik, który wśród Juniorów uplasował się na 1 miejscu w konkurencji lądowań.

Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka zapoczątkowały Puchar Polski w lataniu precyzyjnym, a także są kwalifikacją do reprezentacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w lataniu precyzyjnym w Austrii.

W tym roku planowane są jeszcze dwie imprezy w lataniu precyzyjnym, Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski – 23-29 maja na lotnisku Poznań-Kobylnica oraz 54. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki – 21-26 czerwca na krakowskim Pobiedniku.

WYNIKI KONKURSU – EGZAMINU PRÓBNEGO NA CERTYFIKAT PTE

dodano: 2016-05-17

Do konkursu zorganizowanego na naszej uczelni 12 maja 2016 roku przez Studium Języków Obcych i Centrum Studiów Podyplomowych we współpracy z wydawnictwem Pearson przystąpiło 86 uczniów i studentów.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uzyskanych wyników a wszystkim bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

Zachęcamy wszystkich uczniów i studentów do przystępowania w naszym autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Pearson Test of English do egzaminów w celu uzyskania certyfikatu PTE General.

Poniżej zamieszczamy listę laureatów i wyróżnionych.

LAUREACI

WYRÓŻNIENI

 1. Ćwil Grzegorz
 2. Pikula Dominika
 3. Porzycka Kinga 
 4. Guz Aleksandra
  Kowalczuk Tomasz
 5. Podolski Mikołaj 
  Grądkowska Anna 
  Szeremeta Maciej
  Rudzki Tomasz 
  Sendorek Karol
 1. Błaszczuk Oskar
 2. Szagdaj Dominka
 3. Krzosek Natalia
 4. Wiciński Tomasz
 5. Moniakowski Przemysław
 6. Pochopień Mateusz
 7. Karwala Maciej
 8. Kukiełka Kamila
 9. Chuhunova Viktoria
 10. Karpacz Olga
 11. Radomska Katarzyna
 12. Kozłowska Natalia
 13. Fudala Jacek
 14. Poźniak Marcin
 15. Leszczyńska Monika
 16. Maksymiuk Żaneta

Galeria »

VII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „WSPÓŁCZESNE STRATEGIE I WYZWANIA EDUKACYJNE. SPOŁECZNO – KULTUROWE UWARUNKOWANIA ROZWIJANIA KOMPETENCJI CZYTELNICZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY”

dodano: 2016-05-16

W dniach 9 – 10 maja 2016 r. Katedra Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zorganizowała VII Międzynarodową Konferencję Naukową „Współczesne Strategie i Wyzwania Edukacyjne. Społeczno – kulturowe uwarunkowania rozwijania kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży”. Honorowy patronat nad konferencją objął Senator Rzeczpospolitej Polskiej prof. dr hab. Józef Zając.

Przedmiotem obrad było szeroko rozumiane czytelnictwo dzieci i młodzieży, jego stan i kierunki rozwoju rozpatrywane w kontekście przemian społeczno – kulturowych wielu krajów europejskich. Mając na uwadze fakt znacznego obniżania się poziomu zainteresowania dzieci książką oraz nie zawsze trafnych wyborów czytelniczych, podjęty został dialog nad współczesną literaturą dla dzieci, jej wartością wychowawczą oraz możliwościami wykorzystania książki w procesie dydaktycznym, wychowawczym i profilaktycznym, w tym za pomocą narzędzi TI.

Galeria »

Wyjazd do Parlamentu RP

dodano: 2016-05-16

W dniu 10 maja 2016 roku studenci III. roku kierunku Stosunki Międzynarodowe, wraz z opiekunami: Zygmuntem Gardzińskim, Iwoną Lasek-Surowiec i Marcinem Oskierko, wzięli udział w wyjeździe Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w Parlamencie RP. Całemu przedsięwzięciu patronował po raz trzeci Senator RP prof. dr hab. Józef Zając.

Galeria »