Leszek  2018.08.16 11:19

Bezpieczeństwo wewnętrzne

NOWY KIERUNEK W PWSZ W CHEŁMIE – BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Rekrutacja już trwa. Chętni, którzy chcieliby dołączyć do grona studentów tego prestiżowego kierunku, powinni się spieszyć, ponieważ zainteresowanie jest bardzo duże. Jest to jedyny bezpłatny kierunek studiów z tego zakresu w naszym regionie.

- Postanowiliśmy uruchomić Bezpieczeństwo wewnętrzne, ponieważ wiemy, że jest to jeden z bardzo pożądanych przez rynek pracy kierunków. Zapewnienie bezpieczeństwa ludzi, państwa, infrastruktury i środowiska, stanowi współcześnie coraz większe wyzwanie. Nabiera ono szczególnego charakteru na terenach przygranicznych. Dziedzina ta wymaga przygotowania wysokiej klasy specjalistów, którzy mogliby podjąć działania na różnych poziomach organizacji i realizacji przedsięwzięć z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Środowisko zawodowe i przyszli pracodawcy oczekują, że absolwenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne zdobędą wiedzę niezbędną dla kierowników niższego i średniego szczebla oraz doradców i specjalistów w zakresie kompleksowego i zintegrowanego rozwiązywania problemów bezpieczeństwa mówi rektor uczelni profesor nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Na kierunku kształceni będą przyszli pracownicy  administracji samorządowej, zespołów reagowania kryzysowego, jednostek organizacyjnych podmiotów gospodarczych zajmujących się ochroną informacji, jednostek straży granicznej, więziennictwa, policji, straży miejskiej, firm z branży ochrony osób i mienia oraz organizacji i podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem obywateli.

- Nowy kierunek kształcenia wpisuje się w misję naszej Uczelni. Przyczyni się do jej  rozwoju, a tym samym wpłynie na utrzymanie wiodącej pozycji ośrodka myśli naukowej. Ponadto jest efektem współpracy z interesariuszami zewnętrznymi. Absolwenci Bezpieczeństwa wewnętrznego będą odgrywać znaczącą rolę w funkcjonowaniu pogranicza zachodniej i wschodniej Europy, zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i integrowania społeczności tego obszaru. Dodatkowo czynnikiem przemawiającym za wyborem tego kierunku jest popularność szkół mundurowych w naszym regionie. Biorąc to wszystko pod uwagę, jesteśmy przekonani, że kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne okaże się sukcesem – dodaje rektor Arkadiusz Tofil.

Chętni, którzy są zainteresowani studiami na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne mogą uzyskać dodatkowe informacje w Instytucie Matematyki i Informatyki (ul. Pocztowa 54a, bud. C) lub pod numerem telefonu: tel. 82 562 11 24.

 

 Grzegorz  2018.08.15 09:40

Samolotowe nawigacyjne mistrzostwa Polski

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie organizatorem Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski

Od 3 do 9 września na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie najlepsi piloci zmierzą się w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Organizatorem wydarzenia jest PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP. Sponsorem wydarzenia, a także drużyny PWSZ w Chełmie są linie lotnicze Enter Air.

Na siedem dni niebo na Chełmem zmieni się w arenę, na której podniebną rywalizację podejmą najlepsi z najlepszych. Zawody są cyklem przygotowań Reprezentacji Polski do 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym oraz kwalifikacją pilotów do Samolotowej Kadry Narodowej AP 2019.

- Cieszę się, że możemy być organizatorem tego prestiżowego wydarzenia. Jestem przekonany, że zarówno odpowiednia infrastruktura, jaką dysponujemy, a także nasze doświadczenie, przy organizacji imprez lotniczych, przyczyni się do tego, aby zawody były przeprowadzone na najwyższym poziomie, z zachowaniem należytego bezpieczeństwa. Oczywiście organizacja nie byłaby możliwa bez odpowiedniej współpracy i zaangażowania wszystkich partnerów - powiedział profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, które sukcesywnie angażują się w działania, związane z propagowaniem i rozwijaniem kultury lotniczej. Sponsorem została też największa czarterowa linia lotnicza w Polsce - Enter Air, która już po raz kolejny wspiera też finansowo drużynę PWSZ w Chełmie. To wynik owocnej współpracy między uczelnią a przewoźnikiem, która do tej pory zaowocowała już m.in. prowadzonymi procesami rekrutacji na stanowisko pilota wśród studentów PWSZ w Chełmie.

 Leszek  2018.07.16 09:40

Studenci pielęgniarstwa pomagają nad jeziorem Białym

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym we Włodawie zorganizowała w okresie wakacyjnym nad jeziorem Białym w Okunince Punkt Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Ta ciekawa i niezwykle pożyteczna inicjatywa to przede wszystkim zapewnienie wczasowiczom większej kompleksowości usług w formie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a także popularyzacja zdrowego trybu życia.
Dla studentów kierunku Pielęgniarstwo to oprócz utrwalenia nabytych umiejętności w Pracowni Podstaw Pielęgniarstwa oraz Zajęć Praktycznych i Praktyk Zawodowych także integracja studencka i atrakcyjna forma spędzenia czasu wolnego nad jednym z najbardziej popularnych jezior Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego.

W Punkcie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PWSZ w Chełmie będzie można wykonać testy diagnostyczne dla oznaczenia cholesterolu we krwi, oznaczyć glikemię za pomocą gleukometru, zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu  za pomocą alkomatu. Ponadto wczasowicze będą mogli wykonać pomiar temperatury, pomiar tętna i pomiar oddechu. Każdy zainteresowany lub zaniepokojony swoim ciśnieniem tętniczym krwi także będzie mógł je zbadać. Ma to znaczenie szczególnie w najbardziej upalne dni, podczas  korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych. Studenci dokonywać będą także pomiaru wzrostu, masy ciała, oraz wskaźnika BMI.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego Punktu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PWSZ w Chełmie.

 Leszek  2018.07.13 08:48

Kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki

Zapisz się na intensywny kurs przygotowujący do poprawkowej matury z matematyki.

Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza wszystkich chętnych na intensywny 50-godzinny kurs przygotowujący do matury poprawkowej z matematyki (10 dni po 5 godz. każdego dnia).

Kurs odbędzie się w dniach  6-20 sierpnia 2018 r. (z wyłączeniem sobót, niedziel i 15 sierpnia).

Całkowity koszt kursu to 100 zł, z możliwością zwrotu w przypadku podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chemie.

Zajęcia odbędą się w budynku Instytutu Matematyki i Informatyki
PWSZ w Chełmie, ul. Pocztowa 54 C

ZGŁOSZENIA NA KURS – do dnia 3 sierpnia 2018 r.:

  • osobiście: Dział Obsługi Studenta Instytutu Matematyki i Informatyki, ul. Pocztowa 54a, pok. 107 w godz. 7:30 – 14:30
  • telefonicznie: 82 562 11 24

Uwaga: w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń kurs może nie być uruchomiony.

Kwestionaruisz:  

Druk wpłaty:  

 

Zapraszamy!

Przyjdź, skorzystaj z naszej oferty i zdaj maturę !

 Leszek  2018.07.04 08:16

Ruszył nabór wniosków o przyznawanie miejsc w Domu Studenckim

Ruszył nabór wniosków o przyznawanie miejsc w Domu Studenckim.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem przyznawania miejsc w Domu Studenckim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie w zakładce „DOM STUDENCKI” .

Terminy składania dokumentów:

  • kandydaci na pierwszy roku studiów I i II stopnia – do dnia 31.08.2018 r.,
  • studenci wyższych lat studiów I i II stopnia – do 31.07.2018 r.

Dokumenty należy składać w Dziale Pomocy Materialnej Studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  22-100 Chełm ul. Pocztowa 54 , pok. 202 lub w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.