Leszek  2018.04.19 14:45

Nowa inwestycja - powstanie betonowy pas startowy

Wkrótce rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja w naszej uczelni – budowa betonowego pasa startowego. Stało się to możliwe, dzięki dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 16,3 mln złotych oraz własnemu wkładowi finansowemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Pas betonowy w sposób zasadniczy zwiększy atrakcyjność i możliwości szkoleniowe świadczone przez Centrum Lotnicze PWSZ na terenie lotniska w Depułtyczach Królewskich. Umożliwi wykonywanie wszystkich operacji lotniczych również w okresach gorszych warunków pogodowych. To także impuls, który będzie stymulował rozwój Chełma i całego regionu. Władze uczelni podkreślają, że przyznanie dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest wielkim sukcesem, który umożliwi dalszy dynamiczny rozwój chełmskiej PWSZ.

Decyzja:  

 Leszek  2018.04.19 08:17

III Międzynarodowy Kongres Architektury i Budownictwa

Pierwsza część III Kongresu Międzynarodowego Architektury i Budownictwa miała miejsce w Kijowie na Narodowym Uniwersytecie Awiacji w Kijowie pod nazwą: "Środowisko miejskie - XX w. Architektura.Budownictwo.Projektowanie". Część II pod nazwą: "Budownictwo - stan obecny i perspektywy rozwoju" odbędzie się w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, przy ul. Pocztowej 54, bud. C. w dn. 20.04.2018 r.
Kongres jest wydarzeniem w skali międzynarodowej i skupia wokół siebie naukowców z kilku krajów europy. Tematyka kongresu dotyczy szeroko rozumianej architektury i budownictwa, które łączą się ze sobą na każdym etapie realizacji inwestycji.
Na kongres zapraszamy wszystkie osoby związane z branżą projektowania i wykonywania robót budowlanych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu architektury oraz budownictwa, w szczególności: materiałów budowlanych, projektowania, nowoczesnych technologii, wykonawstwa.

Agenda:  

 Leszek  2018.04.16 13:45

Konkurs Fotograficzny - Impresje Matematyczne

Koło Naukowe Studentów PWSZ TV wspólnie ze studentami Budownictwa i Biblioteką Główną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie ogłaszają drugą edycję konkursu fotograficznego IMPRESJE MATEMATYCZNE! Tematem tegorocznej edycji są "BRYŁY I FIGURY PŁASKIE WE WSPÓŁCZESNYM BUDOWNICTWIE". W konkursie udział może wziąć młodzież w wieku 14-19 lat, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z miasta Chełm i powiatu chełmskiego oraz placówek objętych patronatem PWSZ w Chełmie, a także studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Do konkursu można zgłosić 3 prace. Więcej szczegółów w regulaminie.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i przesłania swoich prac!

Regulamin:  

 Leszek  2018.04.13 13:31

Drzwi Otwarte PWSZ w Chełmie!

13 kwietnia, odbyły się kolejne Drzwi Otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Studenci oraz pracownicy uczelni opowiedzieli o studiach, perspektywach i praktykach zawodowych oraz wyjazdach zagranicznych.
Kandydaci na studia mieli również możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze studentami różnych kierunków oraz obejrzenia bazy naukowo-dydaktycznej.
Poszczególne Instytuty PWSZ w Chełmie prezentowały swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach. Instytut Nauk Technicznych i Lotnictwa przygotował specjalne pokazy i prezentacje w Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich, natomiast Instytut Nauk Medycznych w swojej bazie laboratoriów. Pozostałe Instytuty zaprezentowały swoja ofertę w budynku dydaktycznym przy ul. Pocztowej.
Natomiast w Bibliotece nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „100 lat polskiego lotnictwa” na której zostaną zaprezentowane publikacje o tematyce lotniczej ze zbiorów Biblioteki PWSZ w Chełmie oraz historyczne i współczesne fotografie samolotów i osób związanych z lotnictwem.
Odbyła się również kolejna edycja konkursu matematycznego im. S. Chróścikowskiego, w którym wzięło udział ponad 400 osób. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Nasza Uczelnię, tradycyjnie jak każdego roku, odwiedziła młodzież z terenu całego województwa lubelskiego. Nie zabrakło również gości z innych części Polski, dla których PWSZ w Chełmie, jest miejscem, gdzie chcą złożyć dokumenty na studia w pierwszej kolejności. Cieszy również fakt, iż co roku liczba odwiedzających jest coraz większa. W tym roku było to prawie 1000 osób. Świadczy to bez wątpienia o atrakcyjności i rozpoznawalności Uczelni na arenie ogólnopolskiej.

Galeria:

 Leszek  2018.04.05 19:36

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie współorganizatorem Świdnik Air Festival

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie została współorganizatorem pokazów lotniczych Świdnik Air Festival. Uczelnia będzie współdziałać w zakresie opracowania pełnej dokumentacji dotyczącej przebiegu pokazów oraz między innymi zarządzać naziemnym ruchem statków powietrznych w trakcie Air Festival.

 - Z przyjemnością zaangażujemy się w organizację Świdnik Air Festival. Nasza wiedza, umiejętności i doświadczenie, które zdobyliśmy podczas przygotowania pokazów Lotnicze Depułtycze z pewnością będą bardzo przydatne podczas tego wydarzenia. Zależy nam, aby uczestnicy mogli wziąć udział w niepowtarzalnym lotniczym przedstawieniu, ale przede wszystkim bezpiecznym i sprawnie przeprowadzonym - mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Czytaj więcej: