Leszek  2018.10.15 11:52

Wizyta Wicepremiera Jarosława Gowina i uczestników Kongresu Polsko – Amerykańskiego

14 października br. PWSZ w Chełmie miała zaszczyt gościć wyjątkowe osoby. Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie po raz kolejny odwiedził Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, dr Jarosław Gowin oraz uczestnicy Kongresu Polsko – Amerykańskiego, który odbywał się w Lublinie w dniach 11-14 października. Celem Kongresu było stworzenie warunków do wzajemnego poznania ludzi kultury, nauki i biznesu Polski i USA na kanwie wspólnej historii oraz stworzenia przestrzeni do wspólnego działania. W programie Kongresu zaplanowano także wizytę w CSI PWSZ w Chełmie, gdzie uczestnicy mogli obejrzeć innowacyjnie wyposażone laboratoria oraz podjąć rozmowy o współpracy.

Galeria:

 Leszek  2018.10.13 09:55

PWSZ w Chełmie na Nocy w Instytucie Lotnictwa

12 października br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie promowała swoje osiągnięcia i ofertę na 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Na stoisku PWSZ w Chełmie pracownicy i studenci Pilotażu prezentowali ofertę związaną ze specjalnościami lotniczymi. Wyjątkową atrakcją naszego stoiska był śmigłowiec Robinson R44.

Impreza zgromadziła tłumy pasjonatów lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki i techniki. Zobaczyć oni mogli śmigłowce, samoloty, bezzałogowce i inne konstrukcje latające. Impreza była niezwykłym doświadczeniem zarówno dla wystawców, zaproszonych gości jak i osób odwiedzających, zafascynowanych lotnictwem.

Galeria:

 Leszek  2018.10.12 10:03

IV międzynarodowa konferencja naukowa

W dniach 7-8 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbywała się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Samorząd terytorialny w systemie bezpieczeństwa państw Europy Środkowo-Wschodniej. Było to już czwarte spotkanie naukowe z ramach cyklu monograficzno-konferencyjnego Studia na samorządem terytorialnym Europy Środkowo-Wschodniej. Uroczystego otwarcia obrad dokonał prof. dr hab. Józef  Zając, Senator RP,  Prorektor ds. studenckich. Współorganizatorami tegorocznej konferencji były - oprócz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie - uczelnie z Ukrainy: Prikarpacki Narodowy Uniwersytet im. Wasyla Stefanyka, Czerniowiecki Uniwersytet Narodowy im. Jurija Fedkowycza oraz Uniwersytet im. Alfreda Nobla w Dniprze, jak również Samorząd Miasta Chełm i Chełmskie Towarzystwo Naukowe. Prelegenci zaprezentowali referaty dotyczące różnych wymiarów bezpieczeństwa lokalnego i bezpieczeństwa państwa, począwszy do aspektów prawnych, społecznych, finansowych, po ekologiczne i militarne. Po zakończeniu konferencji rozpoczęły się prace nad przygotowaniem recenzowanej monografii wieloautorskiej z zakresu bezpieczeństwa. Jej wydanie planowane jest w pażdzierniku 2019 roku.

 Leszek  2018.10.09 11:12

Porozumienie o współpracy PWSZ i PLL LOT

W dniu 7 października 2018 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o współpracy ze spółką LOT Crew sp.z o.o. specjalizującą się w szkoleniu i rekrutacji pilotów. LOT Crew należy do spółki Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A. – narodowej linii lotniczej o zasięgu międzykontynentalnym. Umowę o współpracy podpisano w dniu uroczystej inauguracji roku akademickiego uczelni.

- Jest ogromne zapotrzebowanie rynku na pilotów, których kształcimy. Polskie Linie Lotnicze LOT zwróciły się do nas z propozycją utworzenia specjalnej grupy, która będzie otoczona patronatem i jednocześnie w jej ramach będą oferowane dodatkowe elementy w procesie kształcenia dedykowane pracy w PLL LOT.– mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Dzięki porozumieniu studenci specjalności Inżynierii lotniczej ze specjalizacją Pilotaż samolotowy na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, będą mogli odbywać praktyki zawodowe w Polskich Liniach Lotniczych LOT. To cenne doświadczenie z pewnością pomoże wzbogacić wiedzę i będzie bardzo przydatne, gdy studenci rozpoczną już swoją pracę zawodową.
Celem porozumienia jest możliwość zdobycia doświadczeń oraz rozszerzania osiągnięć zawodowych studentom i absolwentom PWSZ na specjalizacji Pilotaż.
W roku akademickim 2018/2019 grupa objęta patronatem LOT Crew będzie liczyła 15 osób. LOT Crew zobowiążę się do nawiązania ze studentem współpracy w charakterze pilota po ukończeniu specjalizacji.

 Leszek  2018.10.07 21:54

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

7 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Uroczystość poprzedziła msza święta w Bazylice p.w. NNMP w Chełmie odprawiona w intencji studentów i całej społeczności akademickiej.

Oficjalną część inauguracji roku akademickiego otworzył JM Rektor PWSZ w Chełmie – Prof. nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, który powiedział:

Początek roku akademickiego to bardzo ważny i wyjątkowy moment, szczególnie dla studentów pierwszego roku. Dziś rozpoczyna się zupełnie nowy etap w Waszym życiu. To czas, realizowania swoich marzeń, rozwoju osobistego i dążenia do osiągnięcia życiowych celów. Jestem przekonany, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie to miejsce, które Wam to umożliwi i pozwoli rozwinąć skrzydła. Wszystkim, którzy dziś rozpoczynają nowy rok akademicki, życzę przede wszystkim wiary w siebie, wytrwałości oraz owocnej nauki.”

Po uroczystym odśpiewaniu pieśni Gaude Mater Polonia, odbyła się immatrykulacja studentów I roku oraz wręczenie indeksów. Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska.

Galeria: