Leszek  2017.09.18 11:59

XIV Lubelski Festiwal Nauki

Serdecznie zapraszamy na XIV Lubelski Festiwal Nauki, który będzie odbywał się w dniach 24-30 września 2017r., pod hasłem: „Nauka – między tradycją a współczesnością”. Wszyscy pasjonaci nauki będą mieli doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi przedsięwzięciami naukowymi różnych dziedzin oraz pracą i ofertami instytucji naukowych z województwa lubelskiego.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz kolejny przygotowała cykl własnych projektów naukowych. Gorąco zapraszamy do udziału! Rejestracja na stronie: https://projekty.festiwal.lublin.pl/

RAMOWY PROGRAM XIV LFN:
Termin: 24-30 września 2017 r.
Inauguracja: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Projekty w jednostkach: 25-29 września 2017 r.

Lubelski Piknik Naukowy: Plac Litewski w Lublinie, 30 września 2017 r.

 Mariusz  2017.09.08 10:24

Przedłużenie rekrutacji do projektu „NOWE KOMPETENCJE – LEPSZY START. WSPARCIE STUDENTÓW PWSZ W CHEŁMIE”

 STUDENCI/STUDENTKI II ROKU NA KIERUNKU MATEMATYKA SPECJALNOŚCI INFORMATYKA STOSOWANA, III ROKU NA KIERUNKU MECHANIKA
I BUDOWA MASZYN, III i IV ROKU NA KIERUNKU ROLNICTWO ORAZ III ROKU NA KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO
 

przedłużona rekrutacja do projektu
„NOWE KOMPETENCJE – LEPSZY START. WSPARCIE STUDENTÓW PWSZ W CHEŁMIE”

Czytaj więcej:

 Leszek  2017.09.06 13:30

Seminarium „Synergia nauki i przemysłu 2017”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie była organizatorem Seminarium „Synergia Nauki i Przemysłu 2017”, które odbyło się 4 -6 września br. w CSI PWSZ w Chełmie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych firm z branży mechanicznej m.in.: DMG MORI, DMG MORI ACADEMY, SIEMENS, HEIDENHAIN, AUTODESK, CAMdivision, SANDVIK Coromant, ag technik, TIZIMPLEMENTS, EROWA, KUKA,  Soditronik, ITA, PROSOLUTIONS, M.A. FORD, INFORM,CEWAR i wiele innych. Głównym celem seminarium była współpraca i integracja ośrodków akademickich z podmiotami działającymi w sektorze przemysłowym zmierzająca do efektywnego  kształcenia studentów na kierunkach inżynierskich.

Czytaj więcej:

 Leszek  2017.09.01 11:54

Enter Air rekrutuje pilotów w PWSZ w Chełmie

30 sierpnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościła przedstawicieli Enter Air – największej czarterowej linii lotniczej w Polsce. Podczas spotkania studenci ostatnich lat studiów oraz absolwenci kierunku Mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją Pilotaż samolotowy, mogli zapoznać się z zasadami rekrutacji, aktualną ofertą pracy na stanowisku pilota, systemem szkoleń oraz warunkami finansowymi, jakie oferują linie lotnicze Enter Air. To efekty porozumienia o wzajemnej współpracy, które Uczelnia podpisała z przewoźnikiem.

Czytaj więcej:

 Leszek  2017.09.01 11:50

Student PWSZ w Chełmie Szybowcowym Mistrzem Polski

W dniach 12.08-27.08.2017 w Lisich Kątach koło Grudziądza rozegrały się Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W zawodach startowało 28 zawodników, 14 w klasie Standard oraz 14 w klasie Klub B. Rozegrane zostały cztery konkurencje, w których łącznie można było zdobyć 2474 pkt. Finalnie nasz student, Tomasz Hornik, zdobył łącznie 2451 pkt co zaowocowało pierwszym miejscem w klasyfikacji ogólnej i zdobyciem po raz drugi z rzędu tytułu Szybowcowego Mistrza Polski Juniorów w klasie Standard. Dodatkowym sukcesem tych zawodów jest fakt, że w krajowym rankingu juniorów Tomasz Hornik awansował z drugiego na pierwsze miejsce.

Czytaj więcej: