Leszek  2018.06.22 08:08

V edycja Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej podsumowana

13 czerwca 2018 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie V Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej.  Nagrodami rzeczowymi, książkami i dyplomami uhonorowani zostali laureaci: Agnieszka Górna (I miejsce) i Katarzyna Dudek (II miejsce) z I LO w Krasnymstawie oraz Karol Kuśnierz (III miejsce) z II LO w Chełmie.
Tegorocznemu konkursowi patronowali i fundatorami nagród byli: JM Rektor PWSZ w Chełmie prof. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil oraz Senator RP prof. dr hab. Józef Zając.
Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej:

 Leszek  2018.06.22 08:05

Konferencja UTW "Polityka senioralna miasta Chełm"

20 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Auli Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie miała miejsce uroczysta Konferencja naukowa z okazji Jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Chełmskim Towarzystwie Naukowym oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Hasłem przewodnim konferencji była szeroko pojęta „Polityka senioralna miasta Chełm”.  Zgromadzonych na konferencji gości słowem wstępnym przywitał Rektor PWSZ profesor nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Podczaw s uroczystego spotkania poruszono tematykę roli i miejsca UTW w działalności PWSZ w Chełmie oraz Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Istotnym zagadnieniem była tematyka zjawiska integracji międzypokoleniowej na przykładzie współpracy studentów PWSZ oraz Studium Medycznego
w Chełmie z UTW. Z dużym zainteresowaniem spotkał się wykład na temat istoty i znaczenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku w świetle działalności UTW w Chełmie.

Prelegenci i zaproszeni goście wielokrotnie podkreślali wyjątkowość studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ich energię i zapał do nauki.

Po części oficjalnej zgormadzeni goście odwiedzili Akademickie Centrum Współpracy Transgranicznej PWSZ w Chełmie w Depułtyczach Nowych.

Galeria:

 Leszek  2018.06.11 14:25

Wicepremier Jarosław Gowin w PWSZ w Chełmie

Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odwiedził Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Podczas spotkania została podpisana umowa, dotycząca budowy pasa betonowego. Uczelnia otrzymała dotację w wysokości ponad 16 mln złotych.

Wicepremier spotkał się ze studentami oraz pracownikami PWSZ w Chełmie i zaprezentował dalsze plany rozwoju uczelni wyższych, a w szczególności Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Po konferencji prasowej z przedstawicielami lokalnych mediów, udał się do Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie, w Depułtyczach Królewskich, aby zobaczyć miejsce planowanej inwestycji - budowy pasa betonowego.

Pas, który ma powstać na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ma mieć długość 1020m i szerokości 30m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie i lotniska. Przede wszystkim umożliwi wykonywanie lotów nocnych i ubezpieczonych w nowej formule oraz lądowanie większych maszyn lotniczych m.in. małych statków pasażerskich.

Zgoda na budowę pasa betonowego, to także początek realizacji dużo większego projektu, który zakłada m.in. budowę specjalnego hangaru, gdzie będzie możliwość komercyjnego przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów.

Galeria:

 Leszek  2018.06.10 11:14

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie na Świdnik Air Festival!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie była współorganizatorem pokazów lotniczych Świdnik Air Festival, które odbyły się 9 i 10 czerwca 2018 roku na trawiastym lotnisku w Świdniku. Wiedza, umiejętności i doświadczenie PWSZ w Chełmie sprawiły, że pokazy lotnicze były niepowtarzalnym lotniczym przedstawieniem, które zostały przeprowadzone w sposób efektowny i bezpieczny.

Galeria:

 Leszek  2018.06.01 09:06

Otwarty Turniej Szachowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy wśród Młodzieży Akademickiej. Wydarzenie będzie miało miejsce 4 czerwca 2018r. w budynku C mieszczącego się przy ul. Pocztowej 54 w Chełmie. Turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund i tempie gry 2x15 minut na partię. Obowiązują przepisy FIDE. Udział w turnieju jest bezpłatny! Zgłoszenia na ChessArbiter do 03 czerwca 2018r. i w dniu zawodów do godz. 9:45.

Czytaj więcej: