STRONA GŁÓWNA  •  ZARZĄD  •  SEKCJE  •  ARCHIWUM  •  OBIEKTY AZS  •  SPONSORZY  •   DANE TELEADRESOWE
AKTUALNOŚCI 2013/2014
   13.11.2013r.   Gala Sportu Akademickiego Kraków

Gala Sportu Akademickiego połączona z Podsumowaniem Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2012/2013 - odbyła się w dniu 13 listopada 2013 roku o godz. 18:00 w Auli 101 budynku AGRO II Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 15). W podsumowaniu akademickich mistrzostw województwa lubelskiego KU AZS PWSZ uczestniczyli : Joanna Szajewska, mgr Krzysztof Łoś, mgr Leszek Leśniak podczas tej imprezy wręczono dyplomy i puchary za najlepsze osiągnięcia w roku akademickim 2012/13. W klasyfikacji uczelni nasz KU AZS zajął 9 miejsce, w poszczególnych dyscyplinach zostaliśmy sklasyfikowani : judo 3 miejsce, strzelectwo sportowe 1 miejsce, futsal 5 miejsce, piłka siatkowa mężczyzn 6 miejsce, piłka siatkowa plażowa mężczyzn 8 miejsce, biegi przełajowe 5 miejsce, trójbój siłowy 5 miejsce.

17.11.2013r.   Szkolenie Działaczy Klubów

W dniach 15-17 listopada w Zwierzyńcu Klub Środowiskowy w Lublinie zorganizował szkolenie działaczy klubów uczelnianych AZS województwa lubelskiego. W czasie szkolenia zapoznano nas z organizacją i działalnością klubów sportowych w środowisku akademickim, kalendarzem imprez sportowych w roku akademickim 2013/14 oraz zostaliśmy przeszkoleni odnośnie wyrabiania legitymacji AZS. Z ramienia KU AZS PWSZ w Chełmie w szkoleniu brali udział - studentka II roku Joanna Szajewska i student III roku Bartosz Jędrasik.

24.11.2013r   Ogólnopolskie Szkolenie Liderów Klubów Uczelnianych AZS

W dniach 21-24 listopada Rada główna AZS zorganizowała ogólnopolskie szkolenie liderów Klubów Uczelnianych AZS w Zieleńcu(woj.dolnośląskie). Na tym szkoleniu poruszane były tematy organizacji AMP, pozyskiwania nowych członków AZS, dowiadywaliśmy się w jaki sposób mamy organizować imprezy promujące nasze kluby i jak prowadzić strony internetowe. KU PWSZ Chełm wysłał na to szkolenie jedną studentkę II roku - sekretarza KU PWSZ Chełm - Joannę Szajewską.

• 6m WSEI Lublin 1pkt

Był to nasz pierwszy start w tej dyscyplinie sportu, uważamy że udany - jak na 6 tygodni treningów (od momentu zakupu wysokiej klasy ergometru)

08.11.2013r   Mistrzostwa AMWL w trójboju siłowym mężczyzn

8 listopada na obiektach sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się mistrzostwa AMWL w trójboju siłowym mężczyzn. Reprezentowali nas: w kategorii wagowej 75kg - Błażej Bukowiec, który spalił bój i uzyskał 0 punktów w kategorii wagowej +95kg - Tomasz Kończyński zajął 2 miejsce zdobywając srebrny medal- Adam Całkowski zajął 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyliśmy 5 miejsce, zwyciężył Uniwersytet Przyrodniczy.

09.11.2012r   Biegi przełajowe

W dniu 8.12.2013r w hali AOS UMCS odbyły się Akademickie Mistrzostwa w judo kobiet i mężczyzn. Wyniki naszych zawodników:

• 8. UM Lublin
Był to debiut dla większości naszych zawodników, mamy nadzieję na więcej 1 miejsc w drugim etapie rywalizacji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

AMWL 2013/14 Futsal mężczyzn

Do rozgrywek zgłosiło się 9 klubów uczelnianych z województwa lubelskiego. Rywalizacja podzielona została na dwie fazy: fazę grupową oraz fazę pucharową. W fazie grupowej drużyny grały w dwóch grupach A i B natomiast po jej zakończeniu grupy zwycięskie grały o pierwsze miejsce a zespoły, które zajęły 2 miejsce grały o trzecie miejsce. Cztery pierwsze drużyny wywalczyły awans do półfinałów Akademickim Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 3-5lutego 2014roku na obiektach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nasza drużyna KU AZS PWSZ Chełm w wyniku losowania znalazła się w grupie B i rywalizowała z następującymi uczelniami:

• 1.Politechnika Lubelska - PWSZ Chełm 3:7 (1:2)

5WSOSP Dęblin4011:20

W meczu finałowym spotkały się dwie drużyny które zajęły 1 miejsca w grupach A i B, grupa A - WSSP Lublin, grupa B - PWSZ Chełm - wynik spotkania 4:6(2:0).

Jest to pierwszy sukces w futsalu mężczyzn w historii naszej uczelni.

Skład naszej drużyny: Krystjańczuk Michał, Niemiec Michał, Drzewicki Łukasz, Kossowski Paweł, Bala Kazimierz, Kondrat Patryk, Kawęcki Łukasz, Korszla Łukasz, Strycharczuk Emil. Trenerem drużyny jest mgr Leszek Leśniak

Podsumowanie sportowe

Klub Uczelniany reprezentowało 3 zawodników i jedna zawodniczka, byli to:

• Paweł Skorzec kat. 100kg+
  • Norbert Dwornik kat. 90kg
  • Marcin Kondracki kat. 66kg
  • Katarzyna Szlendak kat. 78kg
Start Naszych zawodników możemy uznać za bardzo udany. Katarzyna Szlendak wywalczyła drugie miejsce i tym samym zdobyła srebrny medal. Paweł Skorzec wywalczył 5 miejsce w swojej kategorii. Drużynowo uplasowaliśmy się na 20 miejscu wśród wszystkich startujących uczelni. Jest to wysoki wynik, jak na skalę krajową zawodów.

°

Na obiektach sportowych Politechniki Łódzkiej w dniach 11-13 marca 2014 r. odbyły się AMP w trójboju siłowym klasycznym. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników: - w kat. do 74kg Bukowiec Błażej, wywalczył pierwsze miejsce w pionach PWSZ - w kat. do 105kg Adam Całkowski wywalczył 24 miejsce a Tomasz Kończyński w kat. do 120kg wywalczył 5 miejsce. W zawodach tych startowała rekordowa ilość zawodników (ponad 300!) Zawodnicy naszego Klubu uzyskali bardzo dobre wyniki.

°

Piłka siatkowa plażowa kobiet i mężczyzn

Zawody odbyły się w dniu 18 maja 2014 r. na dwóch boiskach sportowych:

- UMCS w Lublinie - kobiety

- Politechniki Lubelskiej - mężczyźni.

Bardzo dobrze spisała się drużyna kobiet w składzie: Monika Szewczuk i Paulina Sobieszczańska, które zajęły drugie miejsce przegrywając w finale z drużyną z AWF Biała Podlaska. Druga para naszych zawodniczek: Izabela Malinowska i Klaudia Czapka zdobyły miejsca w przedziale 15-20. Dobra gra zawodniczek zdecydowała o przejściu do półfinału C Akademickich Mistrzostw Polski. Z wielu jednak powodów osobistych nasze zawodniczki nie wzięły w nich udziału.

W turnieju mężczyzn PWSZ Chełm reprezentowały 3 pary:

• Mariusz Mucha i Wojtek Kosiński - 10 miejsce,
  • Tomasz Cieszewski i Kamil Dumin - 19 miejsce,
  • Hubert Kosa i Krzysztof Toporowski - 21 miejsce.

W tych zawodach lepiej zaprezentowały się nasze studentki.

°

Koszykówka uliczna

10 maja 2014 r. na boiskach sportowych UMCS w Lublinie odbyły się AMWL. Naszą uczelnie reprezentowały dwa zespoły w składzie: I zespół - Piotr Orzechowski, Patryk Wojtkiewicz, Piotr Marcinek, II zespół - Michał Smoleński, Bartosz Agusiewicz i Konrad Rogulski I zespół wywalczył 8 pozycję a II zespół 9.